خانه / نانو ذرات سیلیکا / کلویید ذرات نانو سیلیکا وکاربرد های آن

کلویید ذرات نانو سیلیکا وکاربرد های آن

مزیت اصلی نانو سیلیکا، مساحت سطح ویژه بالای آن نسبت به میکرو سیلیکا بوده که باعث برهم‌کنش‌های بیشتر آن در محیط‌های مورد استفاده می‌شود. ذرات سیلیکا در ابعاد نانومتری با سهولت بیشتری پایدار شده و سیلیکای کلوئیدی پایدارتری تشکیل می‌دهند.
سیلیکای کلوئیدی با مواد پلیمری و فولاد ضدزنگ واکنش نمی‌دهد. از چدن یا فولاد کربنی برای نگهداری کلوئید سیلیکا استفاده نکنید. سل‌ها باید در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سلسیوس نگه‌داری شوند. اگر سل در شرایط یخ‌زدگی قرار بگیرد، رسوب‌کرده و پایداری خود را از دست می‌دهد. دماهای خیلی بالا ممکن است باعث رشد میکرواورگانیزم‌ها و یا کاهش پایداری بلندمدت سیلیکا سل شود.

می‌توان پمپ‌های مختلفی را برای استفاده از سیلیکای کلوئیدی بکار برد. توصیه می‌شود که تمام پمپ‌ها را با آب تمیز شسته و قبل و بعد از استفاده خشک نمایید. به‌منظور تمیز کردن ظروف نگهداری، چندین راه‌حل مفید وجود دارد. اولین روش شستشوی ظرف با آب تحت‌فشار است.
کاربردهای سیلیکا سل در صنعت پوشش دهی شامل روکش کردن چوب، پوشش‌های مقاوم در برابر سایش، پوشش‌های عایق و غیر آلی، پوشش‌های غیر چسبناک، صنعت کاغذ، جوهرافشان و عکاسی، رنگ‌دانه و پرکننده، فیلم‌های پلاستیکی، پوشش‌های محافظ و تزیینی می‌باشد که منجر به بهبود سختی و دوام، بهبود خواص ضد لک پوشش‌ها و… می‌گردد. علاوه بر کاربردهای ذکرشده سیلیکا سل می‌تواند در صنعت چسب سازی، تصفیه آشامیدنی‌ها، کاتالیست-‌ها، باتری‌های ژله‌ای و AGM، نساجی، مواد تمیزکننده و تصفیه آب به کار رود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس حامد مقدم
راه های ارتباطی:
شماره تلفن همراه: 09145477577
کانال تلگرامی: NanoTrade@
پست الکترونیکی: Iranscience86@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو ذرات صنعتی سیلیکا

تولید و فروش نانو ذرات صنعتی سیلیکا

پرکاربردترین نانو ذره ای تا کنون در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، نانو …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار نانو