خانه / نانو ذرات سیلیکا / پودر نانو ذرات سیلیکا در بازار مصرف

پودر نانو ذرات سیلیکا در بازار مصرف

بر اساس خصوصیات ویژه محصول، این ماده در صنایع مختلفی مورد استفاده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به صنعت رنگ و پوشش، صنعت لاستیک و صنایع بتن اشاره کرد.
نانو سیلیکا در صنایع رنگ به عنوان مات کننده و افزایش دهنده غلظت مورد استفاده است. در صنعت لاستیک نانو سیلیکا می‌تواند جایگزین پرکننده شناخته شده دوده شود. این جایگزینی امکان تولید تایرهای سبز را فراهم می‌آورد که علاوه بر حذف مشکلات زیست محیطی دوده، مصرف انرژی جهت حرکت و میزان صدای ناشی از حرکت را کاهش می‌دهد.

در سازه‌های بتنی و ترکیب سیمان وجود سیلیکا به عنوان ماده پوزولانی با عث ایجاد پیوندهای مناسب کووالانسی در ترکیب سیمان شده و مقاومت محیطی بتن نهایی حاصل را افزایش می‌دهد. استفاده از نانوسیلیکا باعث بهبود خواص سایشی و استحکام ترکیب در کنار کاهش نفوذپذیری و کاهش حجم خشک سیمان می‌شود. علاوه بر موارد ذکر شده نانوسیلیکا می‌تواند در تولید کاتالیست‌ها، نانوکامپوزیت‌های پلیمری، سرامیکی و فلزی، مواد عایق الکتریکی، بیوسنسور‌ها، سرامیکهای دندانی، سایندههای ویژه و… مورد استفاده قرار گیرد. نانو پودر سیلیکا یا سیلیکون‌دی‌ اکسید فراوان‌ترین نانوپودر تولیدی مـی‌باشد که بیش از %۴۰ از تولید کل جهانی نانوپودر‌ها را دارا می‌باشد. سیلیکا دارای یک شبکه سه‌بعدی با ساختار شبیه الماس می‌باشد. سیلیکا سفید رنگ، دارای وزن مولکولی ۶۰/۰۸mol/gr، دمای ذوب و جوش نسبتاً بالا می‌باشد. این ماده از لحاظ شیمیایی در دمای محیط مقاوم اما در دما‌ها و فشارهای بالا دستخوش تغییر شکل‌هایی می‌شود. سیلیکای آمورف بیشتر از شکل‌های بلوریش دچار تغییرات می‌شود.این محصول بعید است که در هنگام حمل یا نگهداری اثرات مضر داشته باشد، اما با این وجود، نانوذرات به طور کلی ممکن است در صورت تماس مستقیم با پوست یا استنشاق خطرات بهداشتی را به همراه داشته باشند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس حامد مقدم
راه های ارتباطی:
شماره تلفن همراه: 09145477577
کانال تلگرامی: NanoTrade@
پست الکترونیکی: Iranscience86@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو ذرات صنعتی سیلیکا

تولید و فروش نانو ذرات صنعتی سیلیکا

پرکاربردترین نانو ذره ای تا کنون در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گرفته است، نانو …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار نانو