خانه / دسته‌بندی نشده / نانوالیاف نورتاب در لباس شب تاب

نانوالیاف نورتاب در لباس شب تاب

به‌کارگیری روش الکتروریسی یک روش ساده، ارزان و مؤثر به‌منظور توسعه نانو الیاف نورتاب با توان نسبتاً بالا است. این الیاف به ماده‌ی زیر آیند احتیاج نداشته و تمام اجزای آن به‌صورت یکپارچه و تک‌محوری، در راستای یک لیف تک‌بعدی قرار می‌گیرند
در طیف گسترده‌ای از کاربردهای عملی وجود دارد. دیود نورتاب آلی، ماده‌ای است که با اعمال جریان الکتریکی، از خود نور ساطع می‌کند. این فناوری در حال حاضر در نمایشگرهای الکترونیکی تلفن همراه، MP3 Player، دوربین‌های دیجیتال و هم‌چنین صفحه‌نمایش تلویزیون‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.از OLED ها می‌توان به شکل نانوالیاف نورتاب در منسوجات الکترونیکی و الکترونیکی نوری نیز استفاده نمود.

با تلفیق الیاف با تجهیزات نانو الکترونیکی، در آینده نزدیک ممکن است شاهد حضور حس‌گرهای نوری و نمایشگرهای منعطف بافته‌شده در داخل پوشاک بوده و یا از نسل‌های بعدی تلفن‌ هوشمند یا iPad بر آستین لباس خود استفاده کنیم که دارای پنل‌های خورشیدی برای شارژ باشند .
این هدف به لطف پژوهشگران دانشگاه ایالتی لووا، یک گام به تحقق نزدیک‌تر شده است. این محققان الیاف الکترولومینسانس تک‌بعدی در ابعاد کوچک‌تر از میکرون ساخته‌اند طرح‌واره نانوالیاف نورتاب الکترولومینسانس را نشان می‌دهد. در اصطلاح به ساختار این الیاف، هسته/پوسته‌ای اطلاق می‌شود. هسته الیاف از فلز مایع galinstan تشکیل‌شده است که به‌عنوان کاتد عمل کرده و پوسته آن از پلیمر کمپلکس فلزی بر پایه مواد الکترولومینسنس آلی (مخلوط روتنیوم و بی پیریدین/ پلی‌اتیلن اکساید) و لایه سوم الیاف نیز از فیلم شفاف اکسید ایندیوم قلع به‌عنوان آند تشکیل‌شده است. هسته‌ی مایع و پوسته‌ی پلیمری با استفاده از روش الکتروریسی و لایه آند با روش تبخیر، ساخته‌شده‌اند. تصویر مکانیسم الکتروریسی را نشان می‌دهد. تصویر TEM از نانوالیاف نورتاب الکترولومینسانس تصویر میکروسکوپ نوری از قسمت پوسته و تصویر الیاف قرارگرفته بین دو میله نگه‌دارنده را نمایش می‌دهند.
در حال حاضر، الیاف نورتاب الکترونیکی، با روش مرسوم و بر روی الیاف نوری موجود با قطر بیش از چند ده میکرون تولید می‌شوند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس حامد مقدم
راه های ارتباطی:
شماره تلفن همراه: 09145477577
کانال تلگرامی: NanoTrade@
پست الکترونیکی: Iranscience86@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو تکنولوژی معماری ایران

شرکت نانو تکنولوژی معماری ایران

از فناوری های روز دنیا که در جهت آسایش افراد استفاده می شود، نانو تکنولوژی …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار نانو