خانه / نانو ذرات آلومینیوم / سنتز نانو ذرات آلومینیوم

سنتز نانو ذرات آلومینیوم

نانو ذرات چیست؟ نانو ذرات کاربردی مانند آلومینیوم با چه روش هایی سنتز می شوند؟ روشهای کلی سنتز نانو ذرات چیست؟
نانو ذرات ذراتی هستند با اندازه زیر ۱۰۰ نانو متر که ممکن است با روش های مختلف بدست آیند یا در طبیعت وجود داشته باشند. یکی از روش هایی که برای سنتز نانو ذرات آلومینیوم بکار رفته روش چگالش گاز خنثی میکرو پودر آلومینیوم است.
روش های سنتز نانو ذرات به سه دسته بالا به پایین (ریز کردن مواد درشت)، پایین به بالا (تجمیع اتم ها و مولکول های کوچکتر و ایجاد نانو ذرات) و روش الگوبرداری تقسیم می شوند.

کاربرد نانو ذرات آلومینیوم
نانو ذرات آلومینیوم به طور گسترده در مواد با انرژی بالا استفاده می شود. براساس فرمول گیبس تامسون می توان دریافت که با کاهش اندازه ذرات آلومینیوم نقطه ذوب و گرمای نهان ذوب این فلز کاهش می یابد. این نانو ذرات در جریان اکسید شدن گرمای زیادی آزاد می کنند و برای استفاده در مواد با انرژی بالا مانند منفجر کننده ها بسیار مناسب هستند. این ویژگی نانو ذرات آلومینیوم آنها را برای استفاده به عنوان ماده افزودنی سوخت پیشرانه های جامد معرفی کرده است. احتراق سریع سوخت شتاب وسایل نقلیه و پیشرانه ها را افزایش می دهد.

سنتز نانو ذرات به روش چگالش گاز خنثی
روش چگالش گاز خنثی یک روش پایین به بالا است. آشنایی با این روش سنتز نانو ذرات شما را با روش های کلی سنتز با فرایند پایین به بالا آشنا می کند. این روش دو مرحله اساسی دارد.
ابتدا فلز مورد نظر را با یکی از منابع تبخیری مانند مقاومتی، کندوپاش، تفنگ یونی و لیزری تبخیر می کنیم.
بعد از بخار شدن فلز، توسط گاز خنثی فلز بخار را چگالش می کنیم تا محیط فوق اشباع ایجاد شود. در این بخار فوق اشباع، بخار به سرعت جوانه می زند و نانو ذرات تشکیل می شوند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس حامد مقدم
راه های ارتباطی:
شماره تلفن همراه: 09145477577
کانال تلگرامی: NanoTrade@
پست الکترونیکی: Iranscience86@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو ذرات اکسید آلومینیوم

بازار فروش نانو ذرات صنعتی اکسید آلومینیوم

نانو ذرات کاربردهای متنوعی در صنایع گوناگون دارند. یکی از نانو ذراتی که مورد توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار نانو