خانه / دسته‌بندی نشده / استفاد از ذرات نانو در سپر خودرو

استفاد از ذرات نانو در سپر خودرو

استفاده از ترکیب نانو در سپر خودرو، پس از تصادف سپر می تواند با حرارت دادن به شکل اولیه خود بازگردد و نیازی به تعویض آن نباشد.
علوم و فناوری در قرن حاضر و در آینده به طورقطع تأثیر زیادی از مواد جدید خواهد گرفت. آلیاژها و مواد حافظه دار یکی از این مواد نو هستند.
مواد حافظه دار به گروهی از مواد اطلاق می شود که این توانایی را دارند که اگر آن ها را تا بالای دمای ویژه ای گرم کنیم، قادر به بازیابی شکل اولیه خود خواهند بود. مواد حافظه دار اغلب از جنس فلز هستند و از آن ها به عنوان آلیاژهای حافظه دار یاد می شود. یکی از معایب آلیاژهای حافظه دار، وزن بالای آن هاست که محدودیت هایی را ایجاد می کند. ازاین رو تولید پلیمرهای حافظه دار می تواند از منظرهای مختلف حائز اهمیت باشد.

یکی از کاربردهای مهم این نانومواد در صنایع خودروسازی است. می توان کاربرد این پلیمرها را در صنایع مختلف افزایش داد. به عنوان مثال، در صنایع خودروسازی یکی از معضلات شکست شدن سپر خودرو یا تغییر رنگ آن در اثر تصادف است. اگر تصادفی منجر به شکست سپر شود، مطمئناً تعویض کامل قطعه مورد نیاز است و در صورتی که خمیدگی آن زیاد باشد بازگرداندن آن به شکل اول با تغییر شکل واضح روبه رو خواهد بود. اما استفاده از این ترکیب در سپر خودرو، پس از تصادف سپر می تواند با حرارت دادن به شکل اولیه خود بازگردد و نیازی به تعویض آن نباشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس حامد مقدم
راه های ارتباطی:
شماره تلفن همراه: 09145477577
کانال تلگرامی: NanoTrade@
پست الکترونیکی: Iranscience86@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو تکنولوژی معماری ایران

شرکت نانو تکنولوژی معماری ایران

از فناوری های روز دنیا که در جهت آسایش افراد استفاده می شود، نانو تکنولوژی …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار نانو