خانه / دسته‌بندی نشده / آشنایی با نانو ذره زئولیت صنعتی

آشنایی با نانو ذره زئولیت صنعتی

زئولیت‌ها به‌طور گسترده به‌عنوان بسترهای تبادل یون در تصفیه آب‌های صنعتی و خانگی و دیگر کاربردها مورداستفاده قرار می‌گیرند. در شیمی زئولیت‌ ها برای جداسازی مولکول‌ها کاربرد دارند.
آن‌ ها همچنین به‌ طور گسترده به‌ عنوان کاتالیست و جاذب استفاده می‌شوند. ساختار منظم تخلخل‌ها و اسیدیته قابل تنظیم، زئولیت‌ها را به‌شدت در شمار زیادی از واکنش‌ها فعال می‌سازد. در زیر برخی از قابل‌توجه‌ترین کاربرد زئولیت‌ها ذکرشده است.

زئولیت‌ های سنتز شده به‌طور وسیعی در صنعت پتروشیمی به‌عنوان کاتالیست مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال می‌توان کراکینگ کاتالیزوری سیال بستر (FCC) و هیدرو کراکینگ را نام برد.

زئولیت‌ ها در روش‌های باز فرآوری پیشرفته کاربرد دارند. در این روش‌ها از میکرومتخلخل‌ها برای به دام انداختن بعضی از یون‌ها و عبور دادن برخی دیگر استفاده می‌شود. همچنین از این قابلیت برای حذف تعدادی از محصولات شکافت هسته‌ای از پسماند هسته‌ای نیز استفاده می‌شود.
سیستم‌های متمرکز کننده اکسیژن بر پایه زئولیت به‌ طور وسیعی برای تولید اکسیژن مورداستفاده در پزشکی استفاده می‌شوند. زئولیت به‌عنوان یک غربال مولکولی برای ایجاد اکسیژن خالص از هوا با استفاده از قابلیت به دام انداختن ناخالصی‌ها در فرایندی که شامل جذب سطحی نیتروژن، به‌ جای گذاشتن اکسیژن با خلوص بالا و بیشتر از ۵ درصد آرگون می‌باشد، به کار می‌رود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس حامد مقدم
راه های ارتباطی:
شماره تلفن همراه: 09145477577
کانال تلگرامی: NanoTrade@
پست الکترونیکی: Iranscience86@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نانو تکنولوژی معماری ایران

شرکت نانو تکنولوژی معماری ایران

از فناوری های روز دنیا که در جهت آسایش افراد استفاده می شود، نانو تکنولوژی …

دیدگاهتان را بنویسید

بازار نانو